درآمد میلیون دلاری هکرهای اخلاقی از باگ باونتی

Excerpt This Content:

یک هکر اخلاقی (Ethical Hacker) با نام «کوزمین یورداچه» که وظیفه پیدا کردن نقاط آسیب‌پذیر در سیستم‌های مختلف و برطرف کردن آنها را داشته و با شناسه “@inhibitor181” در HackerOne (ارایه‌دهنده پلتفرم برنامه‌های عیب‌یابی) فعالیت می‌کند، حدود یک سال پیش توانست با گزارش ۴۶۸ خطای امنیتی، بیش از چند میلیون دلار درآمد داشته باشد. شرکت […]

یک هکر اخلاقی (Ethical Hacker) با نام «کوزمین یورداچه» که وظیفه پیدا کردن نقاط آسیب‌پذیر در سیستم‌های مختلف و برطرف کردن آنها را داشته و با شناسه “@inhibitor181” در HackerOne (ارایه‌دهنده پلتفرم برنامه‌های عیب‌یابی) فعالیت می‌کند، حدود یک سال پیش توانست با گزارش ۴۶۸ خطای امنیتی، بیش از چند میلیون دلار درآمد داشته باشد.

شرکت HackerOne  در این خصوص اعلام کرده که: «در سال گذشته، یورداچه را به عنوان هفتمین هکری معرفی کردیم که توانست به درآمد ۱ میلیون دلاری برسد. در حال‌ حاضر او اولین شخصی است که درآمد ۲ میلیون دلاری دارد». یورداچه که اهل رومانی و ساکن آلمان است، زمانی که به عنوان یک برنامه‌نویس فعالیت می‌کرد، شکار باگ را آغاز کرد و توانست جوایز زیادی در این زمینه از آن خود کند.

«سنتیاگو لوپز» هکر اخلاقی دیگری است که در پلتفرم HackerOne و با شناسه “@try_to_hack” فعالیت دارد. وی زمانی که ۱۹ سال سن داشت به عنوان اولین هکر میلیونر شناخته شد. البته در حال حاضر ۸ نفر دیگر هم در فهرست میلیونرهای شکار باگ به او پیوسته اند. «ناتانیل واکلام» هم که با شناسه “@nnwakelam” در بین هکرها شناخته می شود دومین هکر ثروتمند بعد از یورداچه، با درآمد ۱٫۸ میلیون دلار است. او نیز در توئیتر خود به یورداچه تبریک گفته و وی را برای ثبت رکورد ۳ میلیون دلاری تشویق کرده است.

بر مبنای گزارش‌ها، HackerOne در سال ۲۰۱۹ میلادی حدود ۴۰ میلیون دلار برای طرح‌های شکار باگ پرداخت کرده است. عموماً درآمد هکرها از شناسایی و گزارش باگ‌ها کمتر از ۲۰ هزار دلار در سال است. در مجموع، پلتفرم HackerOne تاکنون ۸۲ میلیون دلار برای هکرهای اخلاقی از ۱۷۰ کشور مختلف پاداش پرداخت کرده است. لازم به ذکر است در حال حاضر HackerOne بیشتر از ۶ میلیون شکارچی باگ دارد.

 

منبع: https://www.infosecurity-magazine.com/news/hacker-earns-2m-in-bug-bounties/

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

  مطالب مرتبط

  لینک کوتاه
  0