سرعت رشد بالای مهارت های امنیت سایبری

Excerpt This Content:

بر اساس آمار جدید مؤسسه Burning Glass Technologies، پس از بررسی مهارت های شناخته شده در حوزه امنیت سایبری، ده مهارت امنیت سایبری بالاترین سرعت رشد را دارند. این موضوع بیانگر این است که کارفرمایان تمایل دارند به کارمندانی که قادرند با ایجاد یک اکوسیستم امن از وقوع حملات سایبری پیشگیری کنند، دستمزد بیشتری بپردازند. همچنین […]

بر اساس آمار جدید مؤسسه Burning Glass Technologies، پس از بررسی مهارت های شناخته شده در حوزه امنیت سایبری، ده مهارت امنیت سایبری بالاترین سرعت رشد را دارند. این موضوع بیانگر این است که کارفرمایان تمایل دارند به کارمندانی که قادرند با ایجاد یک اکوسیستم امن از وقوع حملات سایبری پیشگیری کنند، دستمزد بیشتری بپردازند.

همچنین در بین این ده مهارت، دو مهارت «امنیت توسعه برنامه های کاربردی» و «امنیت بستر ابر»، سرعت رشد بالاتری دارند. آنها به جای واکنش به حملات سایبری، از همان ابتدا مستلزم ساختن یک سیستم امن هستند. به کارگیری این مهارت‌ها برای اقتصاد مدرن هم بسیار مهم محسوب می‌شود. این مهارت ها برنامه‌های کاربردی گوشی‌های هوشمند و فناوری ابر که کسب و کارهای زیادی به آنها وابسته هستند را نیز در برمی‌گیرند. انتظار می‌رود که در ۵ سال آینده حجم تقاضا برای این دو مهارت به ترتیب ۱۶۴ و ۱۱۵ درصد افزایش پیدا کند. همچنین میزان دستمزد اشخاصی که این مهارت ها را دارند نیز بسیار قابل توجه است.

افزایش حجم دورکاری در اثر شیوع بیماری کرونا و نگرانی درباره امنیت انتخابات در آمریکا باعث شده امنیت سایبری به یکی از موضوعات داغ این روزها تبدیل شود. Burning Glass، یکی از فعالان پیشگام در زمینه تحلیل بازار کار، میزان تقاضا برای مهارت‌های امنیت سایبری را بر اساس بیش از یک میلیارد آگهی شغلی بررسی کرده است. وب سایت Cyberseek.org که با همکاری این شرکت و CompTIA راه‌اندازی شده است، نگاهی جامع به میزان تقاضای مشاغل حوزه امنیت سایبری بر اساس منطقه و سمت شغلی دارد.

۱۰ مهارتی که بر اساس تحلیل‌های Burning Glass، ظرف ۵ سال آینده بیشترین رشد تقاضا را خواهند داشت، عبارتند از:

مهارت رشد پیش بینی شده ۵ ساله تعداد آگهی‌های استخدام از اکتبر ۲۰۱۹ تا سپتامبر ۲۰۲۰ حقوق
امنیت توسعه برنامه‌های کاربردی ۱۶۴% ۲۹,۶۳۵ $۱۲,۲۶۶
امنیت ابر ۱۱۵% ۱۹,۴۷۷ $۱۵,۰۲۵
مدیریت مخاطره ۶۰% ۵۷,۹۶۷ $۱۳,۳۷۹
هوش تهدید ۴۱% ۶۰,۰۳۹ $۹,۶۰۹
پاسخ به حوادث ۳۷% ۲۳,۴۹۷ $۵,۶۸۳
کنترل و پیروی از استانداردها ۳۶% ۵۴,۷۷۰ $۱۲,۴۲۳
امنیت و حریم خصوصی داده‌ها ۳۶% ۸۸,۵۲۷ $۵,۲۵۶
مدیریت دسترسی ۳۲% ۱۱۸,۰۹۶ $۶,۴۵۱
راهبرد امنیتی و حاکمیت ۲۰% ۸۲,۹۵۲ $۷,۷۳۵
امنیت اطلاعات سلامت ۲۰% ۴۱۳,۶۸۷ $۷۳۸

با وجود اینکه این مهارت‌ها فنی هستند اما تقاضا برای آنها فقط به مشاغل حوزه فناوری اطلاعات محدود نمی شود. به عنوان مثال یکی از شرایطی که در حال حاضر در بسیاری از آگهی‌های استخدام وکلا مشاهده می‌شود، برخورداری از تخصص لازم در حوزه امنیت و حریم خصوصی داده‌ها است. مشاغل دیگری که مستلزم داشتن مهارت در زمینه امنیت اطلاعات سلامت هستند، علاوه بر مهندس امنیت سایبری، مدیر مراقبت‌های بهداشتی و حتی نماینده فروش را نیز شامل می‌شوند. این شرایط منجر به شکل گیری جایگاه‌های شغلی ترکیبی شده که علاوه بر تخصص اصلی مستلزم داشتن مهارت‌های امنیت سایبری هم هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ۱۰ مهارت برتر امنیت سایبری در سال ۲۰۲۱ می‌توانید این گزارش را دانلود کنید.

 

منبع: securitymagazine

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

  مطالب مرتبط

  لینک کوتاه
  0